Kategorie blog
X2 i Node-BT nowe sterowniki firmy Hunter

X2 to już kolejny sterownik firmy Hunter, który potencjalnie (po zainstalowaniu modułu WAND) daje możliwość zarządzania nawadnianiem przez internet. Bez dodatkowego modułu spełnia wszystkie funkcje sterownika X-Core. Godne odnotowania jest, że X2 występuje w wersjach obsługujących standardowo 4, 6, 8 sekcji oraz nowej pozwalającej programować aż do 14 stref nawadniania. Warto też wspomnieć, że sterownik pozwala zdecydować, które strefy będą korzystały z pompy/zaworu głównego (opcja niedostępna w X-Core). Szkoda jednak, że nie udało się "zmieścić" w nowym sterowniku obsługi przepływomierza.

Sterownik X2 firmy Hunter

Nie trudno wywnioskować, że X2 stanie się naturalnym następcą sterownik X-Core. Wybierając go nie musimy rezygnować z żadnej funkcjonalność, a dodatkowo w miarę potrzeb możemy je poszerzyć. To dobry wybór dla tych, którzy nie chcą na starcie inwestować w droższy sterownik z obsługą Hydrawise (np. Pro-HC), a jednocześnie pozostawić sobie otwartą drogę do sterowania przez internet.

W przypadku sterownika Node-BT otrzymujemy urządzenie, które od swego pierwowzoru odróżnia właściwie jedynie interface. Node-BT to wciąż urządzenie bateryjne, w pełni odporne na działanie warunków atmosferycznych mogące obsłużyć 1,2 lub 4 strefy nawadniania. Różnica polega na usunięciu wyświetlacza i kilku przycisków, a w zamian umożliwienie połączenia się ze sterownikiem przy pomocy urządzenia mobilnego (np. telefonu), z wykorzystaniem technologii Bluetooth. Wszystkie czynności związane z programowaniem wykonujemy przez odpowiednią aplikację. Trzeba jednak jasno zaznaczyć, Node-BT nie jest sterownikiem kontrolowanym przez internet, nie wykorzystuje oprogramowania Hydrawise i nie ma stałego połączenia z siecią. W celu zaprogramowania sterownika musimy znaleźć się w zasięgu działania jego sieci Bluetooth. Jak podaje firma Hunter jest to odległość nie większa niż 15 m. Ten dystans pozwoli nam uniknąć poszukiwania i otwierania studzienki, w której znajduje się sterownik z elektrozaworami.

Sterownik bateryjny Node-BT firmy Hunter

Obecnie, gdy technologie bezprzewodowe wkraczają we wszystkie strefy życia, nie powinno dziwić posunięcie firmy Hunter w sprawie sterowników Node. W przyszłości konwencjonalne urządzenia (wyświetlacz plus przyciski) zostaną w większości zastąpione nową, wygodniejszą, a z czasem pewnie tańszą i bardziej niezawodną technologią.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Hunter Industries Incorporated.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl