Projektowanie

Budowę systemu nawadniającego warto rozpocząć od wykonania projektu, który pozwoli bardzo precyzyjnie określić i wycenić potrzebne materiały, a następnie ułatwi prowadzenie prac. Nawet w przypadku najprostszych przedsięwzięć warto wykonać szkic, wykaz materiałów i podstawowe obliczenia. Większe i bardziej złożone inwestycje ciężko sobie nawet wyobrazić bez wykonania pomiarów i dokumentacji.

Jaki jest orientacyjny koszt wykonania projektu? 

Ostateczna cena zależy od jego wielkości, złożoności oraz innych ustaleń (np. konieczności osobistego wykonania pomiarów). Jeśli zamawiający sam dostarczy dane do wykonania projektu (pomiary, zdjęcia), to jego koszt można oszacować następująco.

Koszt wykonania wstępnego szkicu i wyceny:

- niezależnie od powierzchni - za darmo.

Koszt wykonania projektu systemu nawadniającego:

- powierzchnia od 0 do 400 metrów kwadratowych - od 200 do 400 zł brutto;

- powierzchnia od 400 do 1000 metrów kwadratowych - od 300 do 700 zł brutto;

- powierzchnia powyżej 1000 metrów kwadratowych - od 600 zł brutto.

 Ile trwa wykonanie projektu?

Wykonanie wstępnego szkicu, zabiera zwykle od jednego do pięciu dni roboczych, natomiast całego projektu do dwóch tygodni. W trakcie sezonu, należy liczyć się z dłuższym czasem oczekiwania. 

Czy można samemu dostarczyć pomiary?

Tak, pomiary można wykonać osobiście i dostarczyć np. pocztą elektroniczną. W przeciwnym wypadku należy skontaktować się z nami i ustalić szczegóły wykonania pomiaru (koszt, termin, możliwość).

Co zawiera projekt?

Wstępny szkic zawiera: proponowane rozmieszczenie zraszaczy, linii kroplujących, podział na sekcje oraz listę materiałów z wyceną. W tym przypadku lista materiałów zawiera większość niezbędnych elementów systemu (zraszacze, dysze, złączki, rury, sterownik, studzienki, elektrozawory, studzienki, filtry), ale ostateczny koszt może nieznacznie się różnić (raczej nie więcej niż o 10%).

Projekt systemu nawadniającego zawiera: rozmieszczenie i dobór zraszaczy, dobór dysz, przebieg i dobór rur, umiejscowienie złączek, schemat kolektora/rozdzielacza, umiejscowienie sterownika i czujnika pogody, określenie zużycia wody przez poszczególne sekcje, straty ciśnienia, wykaz materiałów z wyceną.

Zasięgi zraszaczyProjekt nawadniania, złączki  Nawadnianie, opis dyszSterowanie nawadnianiem

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl