Kategorie blog
Pompy Divertron nowej generacji
Divertron 900, Divertron 650 - DAB

Firma DAB oferując pompy Divertron 900 (w miejsce Divertron 1200) i Divertron 650 (w miejsce Divertron 1000) zadbała, aby wprowadzone modyfikacje usprawniły obsługę i pozytywnie wpłynęły na ich żywotność. Wszystko to z zachowaniem bardzo korzystnych parametrów i wydajności.

Co bardzo istotne z punktu widzenia instalatora, ale również użytkownika, nowe pompy parametrami pracy odpowiadają swoim poprzednikom (różnice są niewielkie). W związku z tym wymiana uszkodzonej lub zużytej pompy nie wymaga zmian w istniejącym systemie nawadniania. Z perspektywy projektanta, kompatybilność względem starszego modelu, to także duża wygoda.

Przeglądając listę wprowadzonych usprawnień i zmian, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na obniżony pobór mocy, dla Divertron 900 to 900 W, a dla Divertron 650 to 650 W. Drugą istotną zmianą jest ułatwiony dostęp do kondensatora, co jest szczególnie ważne w przypadku awarii tego elementu. Kolejną nowością jest pojawienie się wygodnego uchwytu do transportu pompy, coś czego z pewnością brakowało we wcześniejszych modelach. Niezależnie od uchwytu transportowego na obudowie znajduje się punkt do zamocowania liny (podobnie jak we wcześniejszych wersjach). Zmian doczekał się także moduł sterujący pracą pompy, tak by wystąpienie niekorzystnych warunków (np. brak wody, lub zablokowany zawór zwrotny) nie spowodowało nadmiernego zużycia lub awarii.

Pompy powinny trafić do sprzedaży już wiosną.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl