Pompa DTron3 45/90

Dostępność: towar dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 2 130,00 zł 2130.00
Cena netto: 1 731,71 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: DAB
Kod produktu: P-0051

Opis

Charakterystyka i zastosowanie pompy:

Uniwersalna i prosta w użyciu pompa DTron 3 z modułem kontroli COM-BOX, służy do czerpania wody ze stawów, studni kręgowych, studni głębinowych, oraz wszelkiego rodzaju cystern, zbiorników (np. na wodę deszczową - betonowe lub z tworzywa). Parametry hydrauliczne pozwalają stosować ją do zaopatrywania w wodę domów jednorodzinnych, zasilania systemów nawadniających, tworzenie punktów poboru wody. Dodatkowo moduł COM-BOX daje możliwość łatwej kontroli pompy oraz zmiany jej parametrów.

Dzięki zastosowanej automatyce, pompa nie wymaga dodatkowych elementów sterujących.  Wystarczy podłączyć ją do instalacji hydraulicznej i wpiąć do zasilania. Moduł COM-BOX nie musi być podłączony aby pompa rozpoczęła pracę, jednak pozwala on na zmianę niektórych parametrów i wgląd w aktualny stan pracy pompy (ciśnienie, komunikaty błędów). Elektronika kontroluje również parametry i warunki w jakich pracuje pompa, co pozwala uniknąć wielu typowych awarii (suchobieg, krótkie cykle). Ogromną zaletą urządzenia jest zintegrowane, niewielkie naczynie ekspansyjne/przeponowe (nie wymaga konserwacji ani regulacji), które chroni pompę przed uderzeniami hydraulicznymi i niewielkimi wyciekami z układu. Dodatkową zaletą DTron3 jest możliwość stałej pracy przy częściowym zanurzeniu (przynajmniej 11 cm) i efektywnego wykorzystania zebranej wody, bez narażenia silnika na przegrzanie.

COM-BOX, to element który wyróżnia tę pompę od innych tego typu konstrukcji. Zwykle po montażu pompy zatapialne/głębinowe pozostają właściwie niedostępne dla użytkownika, a o nieprawidłowym działaniu dowiaduje się on gdy pompa się wyłączy lub ulegnie uszkodzeniu. Moduł COM-BOX w wygodny sposób umożliwia wgląd w podstawowe parametry pracy pompy (np. aktualne ciśnienie, informacje o błędach). Ponadto użytkownik może zmieniać niektóre ustawienia i zabezpieczenia. Urządzenia komunikują się między sobą w technologii PLC (power line communication) - poprzez linię/kabel zasilający. W praktyce wygląda to tak, że urządzenia (moduł i pompa) muszą być podłączone do sieci elektrycznej "na tej samej fazie". Gdy tak się stanie łączą się automatycznie (do 30 sekund) i są gotowe do współpracy. Jeśli z jakiegoś powodu połączenie się nie powiedzie lub zostanie zerwane, pompa wciąż będzie działała poprawnie, a moduł wyświetli błąd łączenia. COM-BOX nie musi być podłączony by pompa działała poprawnie.

W normalnych warunkach pracy (tzn. pompa została poprawnie zalana, woda w zbiorniku, układ jest szczelny, nie nastąpiła żadna awaria) pompa włącza i wyłącza się automatycznie. Uruchomienie następuje w chwili spadku ciśnienia wody (po stronie tłocznej) poniżej ustalonej wartości (wartość ta, ustawiona jest fabrycznie, bez możliwości regulacji i wynosi około 2,4 bara) lub pojawienia się przepływu w wyniku odkręcenia zaworu (lub innego odbioru). Wyłączenie następuje mniej więcej po 10 s od przekroczenia ciśnienia wyłączenia (2,4 bara) i ustaniu przepływu (np. gdy wszystkie elektrozawory zostały zamknięte - brak poboru wody). Automatyczne "awaryjne" wyłączenie pompy następuje również w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków (z punktu widzenia eksploatacji pompy):

- braku wody w studni/zbiorniku - zabezpieczenie przed pracą "na sucho" (pompa nie może pracować bez wody!);

- małej lub średniej nieszczelności instalacji hydraulicznej, powodującej ciągłe włączanie i wyłączanie urządzenia;

- przegrzania pompy, w przypadku nieprawidłowej eksploatacji (np. nadmierne zanieczyszczenie części hydraulicznej);

- przepływu zwrotnego spowodowanego zablokowania wbudowanego zaworu zwrotnego

- nieprawidłowego zalania/odpowietrzenia pompy.

W zależności od napotkanej nieprawidłowości pompa wyłączy się lub przejdzie w odpowiedni tryb awaryjny. W trybie awaryjnym urządzenie może sprawdzać (w wyznaczonych odstępach czasowych) czy warunki nie uległy zmianie i czy może przejść do normalnego trybu pracy.

 

Warunki pracy i zabezpieczenia:

Przeznaczenie: pompowanie słodkiej, czystej, zimnej wody;

Maksymalne zanurzenie poniżej lustra wody: 12 m;

Minimalny poziom wody: 110 mm;

Maksymalna temperatura pompowanej wody: 50°C;

Pozycja pracy: pionowa lub pozioma;

Maksymalna ilość uruchomień: zaleca się nie przekraczać 60 startów na godzinę (opcjonalnie można zastosować niewielki zbiornik ciśnieniowy);

Wyposażenie: zawór zwrotny, wyłącznik ciśnieniowy, czujnik przepływu, wyłącznik termiczny, uchwyt transportowy, zawór odpowietrzający, zintegrowane naczynie przeponowe (0,04 litra, nie wymaga konserwacji);

Zabezpieczenia przed: pracą na sucho, przegrzaniem, nieszczelnością instalacji hydraulicznej i zablokowaniem zaworu zwrotnego, nieprawidłowym zalaniem.

 

Parametry hydrauliczne:

Wydajność maksymalna: 100 l/min;

Podnoszenie maksymalne: 45 m;

Średnica króćca tłocznego: 5/4'' (gwint wewnętrzny).

Parametry pracy pompy DTron 2 - DAB

 

Parametry elektryczne:

Zasilanie: 220 - 240 V (AC);

Przewód zasilający: 15 m zakończony wtyczką;

Moc silnika: 0,93 kW.

 

Wymiary i waga:

wysokość: 65,0 cm;

średnica: 18,5 cm;

waga: 11,4 kg.

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl